Egy napelemes rendszer önerőből finanszírozva átlagosan 8-10 év alatt térül meg. Egy kis odafigyeléssel viszont lehet találni olyan támogatásokat, amikkel tovább csökkenthető a megtérülési idő, így még inkább megéri a rendszer telepítése. Ahhoz, hogy a beruházás valóban gyorsan megtérüljön, költséghatékonyan működjön, részletes tervezésre van szükség, melynek része a pályázatok, hitelek, finanszírozási módok figyelemmel kísérése.
2021. januárban indul az új lakásfelújítási támogatás
A támogatás mértéke maximum 3 millió Ft, melyet napelemes rendszer telepítésére is lehet fordítani
Ezzel a lehetőséggel FÉLÁRON telepítheti napelemes rendszerét, így a MEGTÉRÜLÉSI IDŐ akár 5 év alá csökkenhet!
Miért érdemes még idén megtenni az első lépést?
A napelemes rendszer felé vezető út a rendszer tervezésével, és annak szolgáltatói engedélyeztetésével kezdődik, mely egy kivitelezést megelőző, időigényes, adminisztrációs folyamat.
Rendelje meg mielőbb!
Részletek:
Pályázható: 2021. január 1-jétől
Igénylés összege:
- a maximálisan igényelhető összeg a felújítási költségek 50%-a, de:
- maximum 3 millió Ft-ig támogathatóak a felújítások
- anyagköltség és munkadíj fele-fele arányban igényelhető
Önrész mértéke: a lakásfelújítás utófinanszírozásos, tehát miután Ön kifizette a felújítás költségeit, ennek 50%-át igényelheti vissza maximum 3 millió Ft-ig.
Ki igényelheti?
- legalább egy gyermeket nevelő háztartások, itt gyermeknek minősül: terhesség 12. hetétől a magzat, gyermek 25 éves korig, amennyiben együtt él a szülővel / szülőkkel, megváltozott munkaképességű, fogyatékkal élő, vagy a szüleit GYOD-ra jogosító gyermek esetében nincs felső életkorhatár
- házaspárok, élettársak, egyszülős családok
- elvált szülők esetén, ha megosztva nevelik gyermeküket / gyermekeiket, a szülők osztozhatnak a támogatáson, de ha a két szülő közül csak az egyik neveli a gyermekeket, akkor ő jogosult a támogatásra
Igénylés további feltételei:
- legalább 1 éves, folyamatos társadalombiztosítási jogviszony maximum 30 napra megszakítva az elmúlt évben (utolsó 3 hónapban az álláskeresői járadék is figyelembe vehető, és a nyugdíj mellett végzett munkavégzés is)
- köztartozás-mentesség
- egy család csak egyszer igényelheti a támogatást
Hogyan kell igényelni az otthonfelújítási támogatást?
Az igénylés folyamata teljes mértékben elektronikusan is intézhető az interneten keresztül, de beadható az igénylés postai úton, vagy személyesen is, bármelyik kormányablaknál. A kivitelezőkkel való szerződéshez biztosítanak egy sablont, ezt, valamint az anyagköltségről és munkadíjról szóló számlákat a MÁK-nak kell benyújtani a munkálatok befejezését követő 60 napon belül. Természetesen személyes ügyintézésre is lesz majd lehetőség a kijelölt hivatalokban.
Gyors ügyintézés
A MÁK-nak 30 napos elbírálási idő áll a rendelkezésre a támogatás megítélésére, és az ezt követő 5 napon belül utalniuk kell az összegét. Az elbírálás ideje független az igényelt támogatás összegétől. A beérkező igényléseket a MÁK a beérkezés sorrendjében fogja elbírálni.
2020. december 22-én újabb fontos módosítások léptek életbe az Otthonfelújítási programmal kapcsolatban.
(3) Az R2. 9. § (3) bekezdése a következő u) ponttal egészül ki: [A kérelemhez mellékelni kell a következő dokumentumokat vagy – az (1) bekezdés b) vagy c) pontja szerinti esetben a j)–l) pontban foglalt dokumentumok kivételével – azok másolatát:] „u) a 6. § i) pontja szerinti esetben 2021. június 30-át követően megkötött villamosenergia-vásárlási szerződés, valamint a villamosenergia-kereskedő arra vonatkozó nyilatkozata, hogy a szerződés olyan elszámolást alkalmaz, amelyben az alkalmazott elszámolási időszaktól függetlenül szaldó nem képezhető és a hálózatba betáplált és vételezett villamos energia mennyisége külön-külön kerül megállapításra."
Ez alapján, aki le tud szerződni június 30 előtt a szolgáltatóval az még szaldós elszámolással kaphat támogatást, ezt követően pedig bruttó elszámolás lesz érvényben. Telepíteni kell a rendszert, készre kell jelenteni és meg kell kötni a szerződést a szolgáltatóval. A szolgáltatókra is nehezedő megnövekedett igények miatt, mielőbb lépni kell.
7. § Az R2. 7. §-a a következő (5a) bekezdéssel egészül ki: „(5a) Napelemes rendszer telepítését vagy cseréjét igazoló számla esetén az abban feltüntetett anyagköltség és kapcsolódó vállalkozói díj összesítve nem haladhatja meg a bruttó 450 000 Ft/kWp összeget.”
Az ajánlatok elkészítésénél, számlázásnál tehát erre is figyelni kell, különben a megrendelő eleshet a támogatási összegtől.